czwartek, 14 marca 2013

Podsumowanie - styczen, luty!


W tym podsumowaniu umieściłem dwa miesiące - styczeń i luty. W dwóch tych miesiącach odłożyłem po 500 PLN do mojego portfela inwestycyjnego, czyli łącznie 1000 PLN. Były to miesiące bardzo ciężkie jeśli chodzi o kwestie finansowe. Najbliższe miesiące zapowiadają się lepiej pod tym względem ale póki co nic nie piszę żeby nie zapeszyć. Zapraszam do podsumowania:Odłożony 1000 PLN przez pierwsze dwa miesiące 2013 roku dokładam oczywiście do konta oszczędnościowego, które znajduje się w ING Banku. W lutym skończył się "Bonus na start" i w obecnej chwili konto jest oprocentowane na 3,15%. Rozglądam się nad jakimś ciekawym funduszem inwestycyjnym, ale pierw muszę trochę bardziej obeznać się w temacie. Jak widać akcje PGE w tym momencie nie stoją najwyżej i cały czas zastanawiam się czy by się ich nie pozbyć, oczywiście wtedy jak osiągną (i o ile tyle osiągną bo ostatnio słabo to wygląda) minimum 18,60. Aktualna wartość portfela jest na poziomie -0,26% w stosunku do wpłaconego kapitału. Głównym powodem jest niska wartość akcji PGE:

Zmiana procentowa wartości portfela:Dywersyfikacja:


Tak właśnie wygląda mój portfel inwestycyjny na dzień dzisiejszy. Jak już wspomniałem ostatnie miesiące nie były udane, ale idzie wiosna (chociaż za oknem tego nie widać) i może ona przyniesie poprawę jeśli chodzi o finanse. Trzymajcie się ciepło! :)

3 komentarze:

 1. Od ostatniego artykułu minęło już trochę czasu. Czy są jeszcze szanse na nowe publikacje? z pozdrowieniami Karol Blog Banki24

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Raczej bym na to nie liczyła. Warto wracać jeszcze do starych wpisów i przeanalizować jak giełda się zmieniła przez ten czas.

   Pozdrawiam, Weronika z portalu Pożyczkalux.

   Usuń